Laptop Tamir Servisi

Laptop tamir servisi almak isterseniz cihazınızın problemi ile ilgili ön bilgi amaçlı whatsapp hattımıza fotoğraf göndererek bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz.  Koliva Bilgisayar Servisi whatsapp hattı 0533 704 45 43

Her türlü bilgisayar bakım ve tamir işlerinde bilgisayarınızı güvenle emanet edebileceğiniz en doğru adres, her zaman için, iyi bir bilgisayar teknik servisi olmalıdır. Bilgisayar teknik servisleri; bilgisayar yedek parça ve sarf malzemeleri ile bazı donanım elemanlarının satıldığı ve tamir edildiği yerlerdir. Bilgisayar arızalarının tespiti, giderilmesi ve garanti işlemleri de yine bilgisayar teknik servislerinde yapılan işlemlerdir.

Bilgisayar teknik servisi çalışanları, bilgisayar eğitimi almış, teknisyen, tekniker, bilgisayar programcısı, yazılım uzmanı ve bilgisayar mühendislerinden oluşur. Bilgisayar teknisyenleri, ön lisans eğitimleri boyunca almış oldukları güncel ve teknik bilgiyi, staj ve sonraki yıllarında edindikleri tecrübelerle oluşturmuş kalifiye bilgisayarcılardır.  Bilgisayar arızalarının tespitinde sahip oldukları bu temel ve teknik bilgiler sayesinde hızlı ve pratik çözümler sunarlar. Bilgisayar teknikerleri lisans eğitimi bilgileri ile bilgisayar teknik servisi konusunda uzmanlaşmış bilgisayarcılardır. Bilgisayarınızın yazılımında oluşacak arızalarda bilgisayar programcıları ya da yazılım uzmanlarından destek alabilirsiniz. Bilgisayar teknik servisi tüm bu teknik işlemleri yapabilecek yedek parça ve ekipmana sahiptir.

Oluşan arızanın türüne göre; bilgisayar ya da laptopunuzu, bir süreliğine bilgisayar teknik servisi uzmanlarının inceleyebilmesi için bırakmak durumunda kalabilirsiniz. Bu gibi durumlarda; bilgisayarınızda kayıtlı özel ve önemli bilgiler varsa koruma altına almalı, takılıp çıkarılabilen kasa dışı elemanlarının bağlantısını keserek, bilgisayarınızı teslim etmelisiniz. Harici bellek, klavye, fare gibi çıkartılabilecek donanımları bilgisayarınızla birlikte teslim etmenize gerek yoktur.

Teknik servis işlemlerinizin güvenli bir şekilde tamamlanması için; bilgisayarınızı teslim ederken oluşturulan, üzerinde isim ve telefon bilgilerinizin eksiksiz bir şekilde bulunduğu, bilgisayar teknik servisi giriş formunun bir nüshasını, dikkatlice sakladığınızdan emin olmalısınız. Servis işlemleri sonrasında, bilgisayar tesliminin, bilgisayar teknik servisi yetkililerince, bu form karşılığında yapılacağını unutmayınız.

Bilgisayarınızın markası ile ilgili işlemler konusunda bilgili, yetkili, donanımlı bir bilgisayar teknik servisi ile çalışmak, karşılaşabileceğiniz kötü sürprizleri engelleyebilmeniz adına önemlidir.

Bilgisayar teknik servisi çalışma gün ve saatleri servis bazında değişiklik gösterebilir. Genel olarak resmi tatil günleri ve bayramlarda teknik servisler kapalı olacaktır. Pasaj içlerinde bulunan bir bilgisayar teknik servisi, pasaj çalışma kuralları gereğince Pazar günleri de kapalı olabilir.